dec 182014
 
 18. 12. 2014  Publikoval 22:10 Trieda Tagged with: , , , , , ,
Mikuláš - scénka

Pochytila ma pisateľská mánia a deťom na zajtrajší program som napísal krátku scénku…

Keď vidím, ako sa každý rok netvorivo opakuje na Mikuláša množstvo bezduchých mľandravých básní a piesní kopírovaných skade-tade, ktorým niet konca, povedal som si, že čosi napíšem. Čosi, čo bude zo skutočného života, ktorým deti žijú každý deň, niečo o nich a pre ne, hoci z veľkej časti vymyslené, zachádzajúce až do nonsensu.
Mojej žene sa síce nepáči predstava, že by svätý Mikuláš mohol byť špinavým bezdomovcom, ale deti majú z tej predstavy radosť a páči sa aj mne, tak prečo to neskúsiť ukázať aj iným.

Scénku sme nacvičili, pozháňali rekvizity, pridali pieseň s harmonikou (hrala Viktória) a zajtra to rozbalíme pred celou školou na Mikulášskej ceremónii v našej telocvični. Beriem foťák a čosi pofotím, potom si to nájdete pod týmito riadkami.

A aby som nezabudol, uvádzam ešte odkazy na tlačenú aj zvukovú podobu scénky z jej nácviku v triede pred vystúpením, aby ste mohli sami povedať, či som to naozaj prehnal:

Mikulášska scénka, PDF (47 kB)

Mikulášska scénka, MP3 (5,28 MB) – ak chcete súbor uložiť, kliknite naň pravým tlačidlom myši a zadajte príkaz Uložiť odkaz ako…

ALBUM

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.