dec 132015
 
 13. 12. 2015  Publikoval 12:54 Muzika Tagged with: , , , , ,

O prvom koncerte mojich prvých žiakov našej historicky prvej základnej umeleckej školy v našej dedine. Dnes sme teda koncertovali…

Pred vystúpením 1

Pred vystúpením 1

Pred vystúpením 2

Pred vystúpením 2

V kulturáku sa nás zišlo neúrekom. Koncert bol svižný, vystúpenia neboli dlhé, veď väčšina žiakov sú prváčikovia, hoci vekom aj 14-roční.
Moji traja žiaci a synátor nesklamali.
<<<<<<<<<<——————————>>>>>>>>>>

Filip

Filip

Filip (2. ročník ZŠ) zahral pieseň Išlo dievča pre vodu s jednoduchým basovým sprievodom tvoreným pomocou základných basov C a G. Život mu komplikujú návyky z hrania na heligónke, na ktorú hral už predtým a ktoré postupne odstraňujeme. Prejdeme na náročnejšie skladby, hru vo dvojici s Timotejom a rytmický basový sprievod známych ľudových piesní. Doma cvičí na vlastnom nástroji.
Som rád, že sa nájdu žiaci ochotní učiť sa aj na akordeóne. Za mojich čias preferovaný nástroj je dnes v úzadí a dnes v našom okrese skoro nezoženiete učiteľa!
<<<<<<<<<<——————————>>>>>>>>>>

Timotej

Timotej

Timotej (3. ročník ZŠ) zahral pieseň Kohútik jarabý taktiež s jednoduchým basovým sprievodom tvoreným základnými basmi C a G. Hrá sebavedomo a isto. Prechádzame na rytmický sprievod ľudových piesní s basmi v ľavej ruke. Čakajú nás náročnejšie skladby a hra vo dvojici s Filipom.

Zatiaľ nám však v škole chýba druhá malá harmonika, aby sme nemuseli nástroj z domu vláčiť do školy. Má radosť z muzicírovania a na naše stretnutia sa teší. Doma má vlastnú harmoniku.
<<<<<<<<<<——————————>>>>>>>>>>

Vladimíra

Vladimíra

Vladimíra (9. ročník ZŠ), moja najusilovnejšia žiačka. Zahrala skladbu z Klavírnej školy. Každý úder na klávesy vyžaroval nadpozemský pokoj a rozvahu. Mala natrénovanú aj Tichú noc, ale pre pokoj duše sme sa rozhodli uviesť menej náročnú skladbu. Zvládla už niekoľko našich ľudových piesní s akordickým sprievodom v ľavej ruke a aj s obmenami tohto sprievodu. Postupne prejdeme na molové tóniny a mali by sme sa naučiť aj niekoľko náročnejších skladieb, hru na spôsob karaoke (hranie do pripravenej nahrávky) alebo niečo do tandemu. Doma trénuje na klávesoch značky YAMAHA.
<<<<<<<<<<——————————>>>>>>>>>>

 

Duo

Duo

Nakoniec môj syn spolu s kamarátom zo susednej dediny. Veľa času na spoločné hranie nebolo, ale výsledok bol výborný.

<<<<<<<<<<——————————>>>>>>>>>>

Martin

Martin

Včera kupovaná elektroakustická gitara nesklamala. Jej zvuk cez combo je úctyhodný, majestátny a konečne je po probléme s hlasitosťou aj vo väčšej miestnosti…
~~~~~~~~~~<<<<<<<<<<**********>>>>>>>>>>~~~~~~~~~~

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.