júl 162009
 
Rekonštrukcia školy

Budova našej školy prechádza rozsiahlou rekonštrukciou…

Prvý júlový týždeň sme ešte pobehovali po škole kvôli školskému vzdelávaciemu programu. Sem-tam sme odbehli preniesť stoly alebo skrinky ďalej od okien fakticky v celej budove, aby neprekážali pri výmene okien.

V ďalšom týždni sa tu objavilo zopár áut, niekoľko chlapov sa tu poprechádzalo zoznamujúc sa s prostredím, pofajčievajúc a pozerajúc, kam ich to osud zavial. Pomaly, ako keď sa rušeň rozbieha, pripravili si lešenie a začali pracovať.

Obec spracovala projekt na výmenu okien a zateplenie plášťa budovy. Z eurofondov. Na strechu nebolo dosť peňazí a ani telocvičňa sa vraj robiť nebude. Malo by sa to v lete aj dokončiť. Možno. Ja ale u nás nepoznám stavbu, ktorá by sa zrealizovala presne na termín. Inou vecou je fakt, že inde sú oveľa ďalej.

Pred týždňom, kedy sa u nás so stavbou len začínalo, sme sa náhodou so ženou a deťmi prechádzali popri budove prvej základnej školy na Krtíši. Prekvapení sme zistili, že tam už polystyrénom ocapkali všetky pavilóny, povymieňali okná s už vmontovanými žalúziami, ba miestami už dávali vrchnú stierku.

Nešlo nám do hlavy, ako to dokázali zosúladiť tak, že viac-menej je stavba ak nie pred dokončením, tak rozhodne v jej druhej polovici. Verím, že to nakoniec bude hotové v termíne aj u nás. Dokonca od augusta by sme si mali na budove zamakať aj my, učitelia. Veľa oddychu nás tieto prázdniny teda nečaká 🙁

Fotografie postupne dopĺňam do albumu, ktorý nájdete po kliknutí na odkaz pod týmto článkom. Občas sa totiž prejdem popri budove a fotím zmeny, robím akúsi kroniku zmien vizáže budovy. Len keby ma stále niekto neodháňal. Veľmi to komusi prekáža…

ALBUM

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.