mar 272009
 
 27. 03. 2009  Publikoval 22:18 Zápisník Tagged with: , , ,
Kindersite.org

Maily od neznámych persón zvyčajne vymazávam. Tentoraz som sa našťastie pomýlil (šmykol sa mi prštek)…

Vo svete je veľa ľudí, ktorí konajú záslužne. Cez internet ich človek spozná neúrekom – ľudí, ktorí myslia na iných bez toho, aby za to niečo chceli. Najviac ma poteší, keď ide o činnosť v prospech detí. E-mail, ktorý som omylom otvoril, ma zaujal už samotnou hlavičkou, v ktorej sa objavil názov inštitúcie, ktorá ma zamestnáva.

List bol strohý. Upozorňoval na existenciu projektu Kindersite.org. Na serveri projektu sa nachádza momentálne okolo stovky hier, piesní a príbehov vhodných na zvýšenie organizovanosti šedej mozgovej kôry najmä vekovo mladších používateľov servera a mnoho odkazov na príbuzné stránky obsahujúce podobné aplikácie. Keď som si pozrel, kto bol dnes na mojich stránkach, pochopil som, ako sa na mňa nakontaktovali. Dvakrát som zaznamenal návštevu z jednej adresy v Nemecku. Mail prišiel neskôr.

Práve som absolvoval zbežnú prehliadku ponuky. Je veľmi bohatá a vhodná asi na všetky predmety pre I. stupeň základnej školy. Kvitujem, že väčšina aplikácií beží na serveroch. Stiahnuť a rozbaľiť, prípadne aj inštalovať treba iba časť z nich, čo ocenia najmä menšie deti.

Učiteľ má teda stručnú úlohu: vybrať si, vyskúšať a pustiť sa do toho spolu s deťmi. Vrelo odporúčam a to nielen svojmu synovi. Vyskúšame si to pri prvej vhodnej príležitosti aj s ostatnými prvákmi.

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.