sep 272008
 
 27. 09. 2008  Publikoval 8:42 Informatika Tagged with: , , , ,
Stará podoba mojich stránok

Pokušenie sa bude týkať nielen špenátu. V tomto článku sa budem pohrávať s myšlienkou reinštalácie celého systému…

Ako som už písal v článku o Portugalcoch, hrabal som sa onehdá v starších číslach PC Revue a hľadal zaujímavé odkazy na internetové stránky. Naďabil som pritom na článok o bezplatných redakčných systémoch založených na licencii GNU/GPL (PC Revue 12/2007). Popri systéme phpRS vo verzii, ktorá teraz frčí pred vami (phpRS 2.8.1) tam spomínali aj systém akéhosi chlapíka, ktorý má názov RS2.
Tak som si to veru včera popozeral, systém sa mi zapáčil svojou jednoduchosťou a integráciou viacerých takých modulov, ktoré chýbajú v phpRS, v jeho základnej inštalácii. Nuž, zase mám v hlave chrobáka. Jednoducho pokušenie vyskúšať si ho. Ale mazať, čo tu už mám nahodené? Databázu som si kompletne zazálohoval, pripravil sa na to, že to skúsim. Nakoniec, ako som nad tým popremýšľal, prišiel som na nápad založiť si nejaký webhosting, ale zadarmo a s podporou databázy (najlepšie na vychvaľovanom serveri Webzdarma.cz). Tam by som si skúsil ten systém spustiť bez toho, aby som katapultoval zo svojich stránok to, čo som tu už ponahadzoval.
Dnes som bol pomôcť svokrovi s drevom, ale pred chvíľou som sa s tým dohral. Na moje prekvapenie, systém som nevedel nakopírovať na server. Takže to nebude až také jednoduché, ako v tom článku avizovali.
Uvidíme zajtra. Bude nedeľa, kedy tu mávam najväčší pokoj a najviac času sám pre seba. Okrem toho sa pohrám v záhrade s kosákom – čosi počistím – a večer budem líhať zase o čosi múdrejší:-) Zajtra sa zase ozvem…

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.