máj 042020
 
2+2 matematika pre deti

O poľskom programe 2+2 matematika pre deti som už kedysi v počítačovom praveku písal. Veľmi som si ho chválil a roky inštaloval po kadejakých školských mašinách. Zdržovalo to, že chýbal inštalačný súbor, ktorý by po spustení poukladal mnou nahovorené a preložené súbory na správne miesta. Muselo sa to robiť ručne, ako som aj v uvedenom článku spomínal. Pre laika dosť problematické. ALE!

Niekedy udrie hrom z jasného neba aj po rokoch…

Autorov programu som kedysi oslovil viackrát, bez reakcie. Pri prerábaní môjho webu som zistil, že stránky programu stále bežia. Skúsil som, ani neviem prečo, znovu… a skoro odpadol, keď som si v pošte o pár dní našiel e-mail od pána Mareka Andusiaka, že na stránky programu pribudol aj komplet slovenský inštalačný súbor (11 MB). Po jedenástich rokoch!

Preklad

Keď mi to oznamoval, prosil ešte o jeden preklad úvodu nejakého textového súboru. Vyznačil mi farebne, čo treba, preložil som pre istotu celý text. Pred chvíľou otvorím poštu a z Poľska prišlo poďakovanie:

>Dzień dobry,
>
>dziękuję za tłumaczenie.
>
>Od dzisiaj użytkownikom ze Słowacji strona funnymathforkids.com
>wyświetli się po słowacku 🙂
>
>pozdrawiam,
>Marek Andusiak

Takže už aj stránky programu sú prístupné zo Slovenska po slovensky…

Program odporúčam stále. Niet tam stresujúcich časových limitov a dieťa hneď dostane odmenu – obrázok. Pre istotu je jednoduchý, k dieťaťu prítulný a zadarmo.

Aj touto cestou posielam do Poľska srdečné ďakujem.

P. S. Ak by stránky programu z nejakého dôvodu nefungovali, slovenský inštalačný súbor je aj tu:

2+2_2.2_sk (11 MB)

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.