apr 222009
 
 22. 04. 2009  Publikoval 16:33 Trieda Tagged with: , ,
2+2 matematika pre deti

Program 2+2 Made in Poland vyskúšaný…

Tušil som to. Deti boli nadšené a ja s nimi tiež. Jediným nedostatkom sú chýbajúce slúchadlá na uši v našej počítačovej učebni. Niektorí žiaci tým prišli o zvukovú odozvu, ale aj tak si program pochvaľovali. Dnes sme mu venovali skoro celú hodinu, v pondelok tiež. Berieme to podľa hlavnej ponuky, dnes sme precvičovali sčitovanie do 20.

Program som chválil, ale má predsa len chybičku krásy – chýbajú ponuky príkladov na počítanie bez prechodu cez desiatku a s prechodom. To má napríklad český softvér Ferda 1. Nevadí. Ťažko na cvičišti, ľahko v boji.

V učebni sme si spravili prítmie (zrána tam nakúka slniečko), keďže tam máme aj reproduktory z domáceho kina, pustil som deťom hudbu z programu ako zvukové pozadie a už sa počítalo. Niektorým som pomohol s nastavením číselnej množiny, niektorým aj pri počítaní, ale takých žiakov nebolo veľa. Väčšina pracovala samostatne, pristaviac sa pri takom žiakovi sa mu dalo z očí vyčítať: „Nezavadzaj!“ Od takého som radšej utekal preč. Grafika je super, cykluje obrázky po každej runde príkladov. Ak žiak nevie, aj tak na konci levelu dostane obrázok s výpisom počtu chýb. Zistil som, že je to pre deti viac, ako keby dostali tri jednotky.

To známkovanie u prvákov mi stále vadí a neviem ho preglgnúť, bez neho to bolo lepšie. Škoda.

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.