jún 102010
 
 10. 06. 2010  Publikoval 0:13 Trieda Tagged with: , , ,

Konečne to bolo zase raz bez druhého stupňa…

Vonku prší, denno-denne, pomaly už mesiac, von sa ísť nedá. Druhý stupeň odcválal do kulturáku na film z DVD, nám ostala telocvičňa. Čo robiť? Nuž, sviatok detí tohto sveta sme si my na I. stupni pripomenuli športom. A to nie hocijakým, ale veľmi „chytľavým“ – florbalom. Dostanete plastovú hokejku, loptičku a s mančaftom v počte piatich členov musíte nasekať súperom do brány čo najviac gólov. Skrátka, hokej bez korčúľ.
Spravili sme rozpis, tabuľku a už sa hralo, systémom „každý s každým“. Víťazov naviac čakala už tradičná úloha – poraziť učiteľské mužstvo poskladané hlavne zo žien.“
Tento rok sme sa prekvapenia nedožili. Štvrtáci zvíťazili, tretiaci boli druhí, druháci tretí a zemiakové medaily ostali prvákom. Vlani to bolo zaujímavejšie, kedy sa nám, vtedy prvákom, podarilo zvíťaziť nad druhákmi. Teraz nám to akosi nešlo a v sústredení sa na obranu nemal kto strieľať góly…

Po obede a prestávke prišlo na rad vyhodnotenie a bonbónik – zápas učitelia kontra víťazi turnaja, štvrtáci. Konečne som odložil píšťalku a zobral do rúk hokejku. V bráne Roman, ženy držali obranu a stred, ja na hrote, kde mi pomáhala moja žena. Dobre sme to mastili, lopty sa vzadu zbavovali a my vpredu nelenili. Po dobrých prihrávkach od mojej polovičky mi to na pravej strane akosi nešlo, po pol minútke som prešiel naľavo a už sa to sypalo – rovnú päticu gólov som nastrieľal, s priemerom 1 gól za minútu.

Štvrtáci sa snažili a asi dve minúty húževnato odolávali, ale keď som hoci až na piatykrát dotlačil loptičku prvý raz do brány a vracal sa, aby som prikryl najlepšieho štvrtáka, Šimona, ktorý to z vlastnej polovice rozdával na strany útočníkom, až potom sa to rozbehlo. Pálil som to na bránu z každej šance a davy nedorastených divákov šaleli.

Po striedaní strán sme sa s Romanom vymenili. Mali sme slušný náskok a dali sme súperom ešte štyri kusy. Hoci sa množili útoky na našu bránu, nepustil som za chrbát ani muchu.

Kto nepozná radosť z hry, nevie, ako vtedy život človeka teší – aj o dva dni som sa ešte usmieval…

ALBUM

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.