jan 182009
 
 18. 01. 2009  Publikoval 8:34 Informatika Tagged with: ,
Stará podoba mojich stránok

Dnes som porobil na stránkach ďalšie zmeny, hoci menej výrazné ako minule, ale o to náročnejšie – siahol som hlbšie do kódu samotného systému – na šablóny článkov…

Skrátim a sprehľadním to výpisom:

 1. Vyhodil som výpisy počtu prečítaní jednotlivých článkov.
 2. Zbavil som sa komentárov k jednotlivým článkom, znefunkčnil som kompletný komentárový modul – čítať to nemám čas a ani chuť.
 3. Zjednodušil som úvodné popisy jednotlivých rubrík na prostý, modro zvýraznený text bez výpisu autora a možnosti posielania odkazu na článok e-mailom alebo jeho vytlačenia.
 4. Zmenil som štruktúru výpisov celých článkov tak, aby sa mi do popredia dostal výpis súvisiacich článkov, ktorý som začal využívať. Súvisiacu anketu som odsunul úplne na koniec.
 5. Zaviedol som modul AKO… Všimol som si u ľudí, ktorým som stránku osobne prezentoval, že mnohí majú problémy hoci len s banálnym zaregistrovaním sa. Trochu som rozšíril počet otázok.
 6. Odstránil som chybu v adresácii a rozbehal Internú galériu na pridávanie obrázkov k článkom s možnosťou ich zväčšenia.
 7. Pridal som nejaké ikonky do modulu Spriatelené duše. Ďusi, dúfam, že si spokojný 😉
 8. Pred niekoľkými dňami som sprevádzkoval zasielanie informačného e-mailu po zverejnení článku. Izo, teraz to už funguje.

Čo tu ešte chýba?

 • Zajtra sa chystám na ilustračné fotografie ku každému článku pomocou Internej galérie. V článku bude vložený náhľad obrázka a po kliknutí naň sa obrázok zväčší.
 • Dorobím spomínaného Pomocníka.
 • Na hlavnej stránke po prihlásení sa registrovaného užívateľa pribudne zvukový súbor vo formáte MP3, ktorý návštevníkov stručne privíta – oboznámi ich s obsahom, zameraním a cieľmi týchto stránok.
 • Okrem Internej galérie, ktorú budem využívať pri písaní článkov, zavediem modul Galéria obrázkov.
 • Ponuka tvorby stránok pre záujemcov – firmy a drobných podnikateľov.
 • A to najdôležitejšie – písať, písať a písať množstvo článkov do jednotlivých rubrík, ktoré sa zatiaľ bezcieľne potulujú po mojej hlave, ale to je ešte na roky zaujímavej práce 🙂

 

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.