dec 072014
 
 7. 12. 2014  Publikoval 10:40 Informatika Tagged with: , , , , , ,
Picasa

Nájdu sa ľudia, čo mi povedia, že si radi prečítajú, čo som napísal, ale deti najviac oslovia obrázky. A tie moje pribúdali za posledné dva roky len občas a z množstva technických problémov som mával často veľmi hlúpe pocity. Preto to tu hluchlo viac a viac…

Celý problém vznikol tým, že ujo Gúgl prestal podporovať Picasu na operačnom systéme Linux. Mal som tam už okolo 50 webalbumov, asi 2 000 fotografií, rôzne prepojenia na články a ujo Gúgl na mňa takto…

Keďže používanie Windows systému pre svoje osobné potreby sa nijako nezhoduje s mojím chápaním otvoreného prístupu do informačného sveta, skúšal som množstvo spôsobov, ako uja Gúgla. obísť a naďalej sa venovať svojmu webu hoci s jeho nechcenou pomocou.

V Ubuntu som vyskúšal nástroj Wine umožňujúci spúšťať programy určené primárne pre Windows, ale Picasa v ňom nepracovala korektne s uploadom obrázkov na web. Skúšal som rôzne verzie Picasy, výsledok bol ten istý. Obzeral som sa po iných možnostiach publikácie fotografií, ale všade mi čosi chýbalo, čo Picasa mala už dávno.
Občas som teda hodil do tašky školský noutbúk a nahral fotky z neho, ale vytvárať kópie kópií obrázkov cez kľúče sa stalo neprehľadným a zdĺhavým. Pri nepravidelnom prístupe som často nevedel, kde som skončil a robil často niečo aj dvakrát, a teda zbytočne. Navyše som si prepísal heslo a tým si zneprístupnil účet na Picase pri nahrávaní fotiek.

Všetky komplikácie som nakoniec vyriešil kúpou ďalšieho noutbúku a od piatku 5. decembra všetko funguje, ako má. Včera a dnes pribudlo zo 10 albumov, postupne pridávam texty a som veľmi, preveľmi rád, že sa komplikácie skončili. Počítač šlape len čisto kvôli Picase a tiež ako ďalší záložný disk určený len na fotografie.

FOTO:
https://downloads.zoznam.sk/screenshots/picasa.jpg

Je nám ľúto, ale formulár pre pridávanie komentárov je momentálne uzatvorený.