pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (783 hl.)
 
počúvam občas (502 hl.)
 
nepočúvam (363 hl.)
 
nezaujíma ma to (410 hl.)
 
neviem, čo je Regina (552 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2610


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

phpRS

* Zmeny 1

Vydané dňa 07. 01. 2009

Od konca septembra, t.j. od spustenia systému phpRS na mojich stránkach uplynuli viac ako tri mesiace. Bolo načase porobiť zmeny...

Zameral som sa na spestrenie ponuky stránok, nuž som popridával rôzne službičky: náhodný návštevník momentálne zistí polohu Hrušova (modul POLOHA), môže si stránku dať preložiť do niektorých vybraných jazykov (modul PREKLADAČ), zaregistrovaným návštevníkom pribudla možnosť sledovať aktuálny stav počasia v Hrušove i vo Veľkom Krtíši (modul AKTUÁLNE POČASIE), citátiky od voľnomyšlienkara Voltairea (modul VOLTAIRE) a možnosť zistiť si aktuálne kurzy rôznych mien navzájom (modul KURZY) s prednastaveným konvertovaním hodnoty eura na maďarský forint, čo vďaka neďalekým hraniciam s Maďarskom možno ocenia viacerí z vás.
Pre zaregistrovaných pribudne ešte modul umožňujúci zistiť, odkiaľ sa pripájajú návštevníci mojich stránok a v akej početnosti...
Ďalšou výraznou zmenou je sprístupnenie ponuky RUBRIKY aj neregistrovaným návštevníkom. Bohužiaľ, stále si niektoré články budú môcť prečítať až po registrácii a následnom prihlásení sa. Je to aj kvôli tomu, aby ste sa mi sem vracali :-)

S ponukou RUBRIKY som doteraz vlastne nič zásadnejšie nespravil. Článkov pribudlo a ja som mal zároveň dosť času utriediť si v hlave, o čom chcem vlastne písať (častý problém blogerov je oneskorené zistenie, že vlastne niet o čom písať...) a na základe toho aj vytvoriť sústavu kategórií, kam články radiť.
S týmto mávam problém celý život. Napr. kam v knižnici zaradiť publikáciu o počítačoch, ktorú využívam na vyučovaní? Medzi počítačovú literatúru alebo medzi učebnice? Podobne je to aj s článkami. Ak napíšem článok o informatike v mojej triede, kam ho šupnúť? Do kategórie MOJA TRIEDA alebo INFORMATIKA? Toto vskutku nerád riešim, je ozajstným nešťastím, keď sa človek narodí v znamení Váh. V obchode bývam často bezradný a som schopný prehrabávať sa v regáloch aj hodinu, kým si vyberiem spomedzi dvoch druhov zubných kefiek. Príčinou môže byť aj to, že som bol na prednáškach z teórie množín a praktického využitia Vennových diagramov značne nepozorný :-)))
Do nového roku som si dal teda prvoradý záväzok porobiť v module RUBRIKY poriadok, navodiť finálny stav, aby každý článok bol zaradený na správne miesto. Som spokojný, ale aj tu, hoci som to dokončil len pred chvíľou, už vetrím zmeny - nuž, Váhy, smutné to znamenie...
Úplne poslednou zásadnejšou zmenou bolo farebné odlíšenie popisu jednotlivých kategórií, ktoré sa vám zobrazí hore, hneď na začiatku, s čím som taktiež vcelku spokojný.

Verím, že som vám trochu pomohol s orientáciou na stránkach a že sa sem občas vrátite pozrieť sa, ako sa mám...

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok
Súvisiace články:
Webdesign (13.04.2009)
Konečne článoček (02.02.2009)
Zmeny 2 (18.01.2009)

Koľko korún by ste boli ochotní investovať do takto nastaveného systému?

Menej ako 1000,- Sk (Počet hlasov: 25)
(29.76 %)

Do 2000,- Sk (Počet hlasov: 11)
(13.10 %)

Do 3000,- Sk (Počet hlasov: 10)
(11.90 %)

Do 4000,- Sk (Počet hlasov: 13)
(15.48 %)

Do 5000,- Sk (Počet hlasov: 11)
(13.10 %)

Viac ako 5000,- Sk (Počet hlasov: 14)
(16.67 %)Celkovo hlasovalo: 84

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému