pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (801 hl.)
 
počúvam občas (522 hl.)
 
nepočúvam (376 hl.)
 
nezaujíma ma to (430 hl.)
 
neviem, čo je Regina (567 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2696


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

phpRS

* Webdesign

Vydané dňa 13. 04. 2009

Ceny kníh sú vysoké, právom nariekame. Učiteľ, a nekúpi knihu? Predsa len som si jednu minulý týždeň kúpil...

Steve Krug: Webdesign. Nenuťte uživatele přemýšlet! Vynikajúca kniha! Steve Krug: Webdesign. Nenuťte uživatele přemýšlet!
Hoci od prvého vydania uplynulo už skoro desať rokov, toto je jej druhé, prepracované vydanie. Chodia mi katalógy od Computer Press-u, takže som "v obraze"; už dávnejšie som mal na knižku zálusk, ale keď na vás pozerá z výšky police v kníhkupectve, môžete si ju prelistovať, je to o inom. Nuž som ju kúpil.
Je hodnotná tým, že je názorná a ako sa v úvode knihy píše, pri tvorbe aj posudzovaní webstránok sa dovoláva zdravého sedliackeho rozumu a učí ho v danej oblasti používať.
Chápem, že je to svetový bestseller, písaná jednoducho a zrozumiteľne, doslova pre každého. Prečítal i naštudoval som si veľa odborných kníh, ale táto je "čítavá", ak vás tvorba stránok zaujíma, neodtrhnete sa od nej, pokým ju z ruky nepustíte. Tak i ja. Žena síce frfľala, ale ja som musel... musel... musel...

PREROBIŤ SVOJ WEB.

Sám som nebol spokojný s jeho pôvodnou vizážou a funkčnosťou. Podľa návštev na stránkach som zistil, že asi tretina návštevníkov sem prichádza cez Google, menej ako tretina z rôznych verejných i neverejných diskusných skupín, kde dišputujem o kadečom a najviac návštevníkov ide priamo na vec vyťukaním www.pierog.org. A práve domovská stránka sa prejavila ako brzda. Málokto totiž využíval možnosti navigácie. Mätúce boli dva podobné panely nad sebou, oba s navigačnými prvkami. Kým jeden poskytoval základné možnosti (Hlavná ponuka, dnes umiestnená v horizontálnom paneli pod logom), druhý mal slúžiť na pohyb v čitateľských Rubrikách. Zistiac, že Hlavná ponuka je zameraná viac na funkčné možnosti, z hľadiska redakčného systému sú najdôležitejšie Rubriky. Veď to tu je hlavne o článkoch... Modul Rubriky som teda presunul na miesto Hlavnej ponuky a Hlavnú ponuku "spanelizoval" pod logo.
Registrovaní návštevníci postupne zisťujú, čo získavajú registráciou - plný prístup a viacero služieb navyše. Napriek tomu som niektoré prvky, ktoré boli doteraz neregistrovanému návštevníkovi neprístupné, presunul a sprístupnil aj pre neho. Časom ich zase prekryjem, prečo, uhádnite.
Teraz som spokojnejší. Steve by možno bol spokojný tiež. Ale to sú podružnosti. Dôležité je, ako zareagujete vy - návštevníci, či budete spokojní so stránkami vy sami. Ja som sa pokúsil splniť len to, čo som sám cítil v kostiach, ale Steve to aj pomenoval a vynikajúco vysvetlil.
Viem ešte o jednej chybičke krásy, ale o tom až niekedy inokedy. Teraz idem opláchnuť vedrom vody svoju milú polovičku, veď je predsa veľkonočný pondelok! :-)

VIAC O KNIHE

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok
Súvisiace články:
Konečne článoček (02.02.2009)
Zmeny 2 (18.01.2009)
Zmeny 1 (07.01.2009)


Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému