pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (801 hl.)
 
počúvam občas (522 hl.)
 
nepočúvam (376 hl.)
 
nezaujíma ma to (430 hl.)
 
neviem, čo je Regina (567 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2696


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Trieda 2008-12

* Výlet do Čierneho Balogu

Vydané dňa 05. 07. 2010

Bol to vari môj najnevydarenejší výlet s deťmi a boli sme v tom nevinne...

Lesnícky skanzen v Čiernom Balogu Začalo to pekným počasím, slniečkom, ktoré hrialo, ale nepieklo, úsmevmi na tvárach, očakávaniami v detských očiach.
Kaziť sa to začalo, keď sme sa do Čierneho Balogu vybrali hore Ipľom do Lučenca. Uzavretá cesta na Hriňovú znamenala cestovať do Zvolena a Bystrice, skoro 4 hodiny. Nedočkavosť u detí neustále dookola omieľajúcich, kedy tam už konečne budeme, zmeškaný vlak vo Chvatimechu, čakanie na ďalší. Obrázky ako zo zlého sna.
Nasadnutím do vlaku sa príjemné počasie zmenilo na vytrvalý dážď a zimu v otvorenom vagóne. Skalných to neodradilo, bábovky si ale radšej presadli do lokomotívy, ktorá sa ani trochu nepodobala tej z reklamných letákov. Chýbala para a ja som sa cítil oklamaný.
Nenapravil to ani Lesnícky skanzen, ktorý bol naším hlavným cieľom. Zvolili sme si síce najkratšiu trasu, ale čo si užijete z krásy naokolo, keď vám tečie poza krk až do topánok? Čuchli sme si vône ihličnatých lesov, našli zopár zaujímavostí a už sme sedeli v autobuse.
V Brezne sa vyčasilo, odložili sme pršiplášte a hajde! do hračkárstva. Našli sme dve a ich porovnanie poslúžilo deťom na demonštráciu obchodníckych schopností obsluhujúceho personálu. Kým v prvom nevadila nekonečne pokojným (a spokojným) predavačkám nielen naša tlačenica pomedzi regály a ani zhodenie akejsi sošky na zem, do druhého nás nechceli ani len vpustiť. Naveľa, naveľa sa dala vedúca obmäkčiť, ale pri pokladni čakala ďalšia striga vrieskajúca po deťoch za každú maličkosť. Trápne divadlo, na ktoré som sa nevedel dívať a radšej šiel von.
Domov sme došli celí zmorení a ja sám som spal hádam už o deviatej. Ešteže sme na druhý deň nemuseli do školy...

ALBUM

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému