pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (783 hl.)
 
počúvam občas (502 hl.)
 
nepočúvam (363 hl.)
 
nezaujíma ma to (410 hl.)
 
neviem, čo je Regina (552 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2610


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Zápisník

* Slovíčka

Vydané dňa 10. 04. 2012

Slovíčok z angličtiny pribúda. Aby som v nich nelietal ako kus tkanej textílie, rozhodol som sa použiť svoj na tento účel doteraz veľmi málo využívaný noutbúk...

Použil som slovníčky voľne dostupné na www.macmillan.sk/slovnicky. Ide o slovíčka z učebnice Straightforward, z jej dielov Pre-intermediate (modrá knižka) a Intermediate (červená). K predošlým dielom sa už vracať nebudem, boli to základy, ktoré neboli až také náročné (ak chcete, môžete použiť základnú slovnú zásobu od autora programu WordTeacher). Tu už ale kvalitatívna a aj kvantitatívna náročnosť stúpa, musel som sa začať hýbať. Ako sa ale naučiť toto množstvo slovíčok v čo najkratšom čase, a tak, aby som pri nich nezaspával s papierom v ruke?

Spomenul som si na maličký český programček WordTeacher od Ondřeja Havla, ktorý som vo verzii 3 kedysi používal. Bol zdarma a mal editor, čiže som si doň napísal slovíčka, ktoré som sa potreboval naučiť a následne ma z nich aj vyskúšal. Vadilo mi však, že to bolo zdĺhavé, všetky slovíčka tam bolo potrebné písať.

Vtedy som ešte netušil, že existuje aj verzia 4, ktorá poskytuje klikaciu alternatívu a 100 slovíčok, čo je približne množstvo slovíčok z jednej našej lekcie, zvládnete za 5 minút!!! Celú knihu, ak by ste to vydržali, máte za 1 hodinu!
Pri výučbe i skúšaní máte v každej chvíli prehľad o počte absolvovaných i chybných výrazov, koľko ich ešte máte pred sebou, ukazuje vám aj momentálnu percentuálnu úspešnosť a aby to nebolo také jednoduché, po každom kliknutí na výraz vám tie ostatné zamieša...

Výučba v programe Wordteacher 4 - odpoveď sa zadá kliknutím na správny výraz - ODPORÚČAM!!! Skúšanie v programe Wordteacher 4 - výraz sa zadá do kolónky

AKO TEDA NA TO? JEDNODUCHO:

1. Stiahnite a nainštalujte si z odkazu pod článkom program WordTeacher 4.

2. Stiahnite si tam aj slovíčka, ktoré som pre nás všetkých poprepisoval do programu Wordteacher a veselo ich môžete používať na expresne rýchle bifľovanie slovíčok. Môžete si stiahnuť kompletný súbor so všetkými slovíčkami k 2. dielu učebnice Straightforward (Pre-intermediate). Je zabalený v zip súbore, treba ho len rozbaliť (napr. programom Total Commander, Win XP a Vista to zvládnu aj samé).
Lekcie sú delené na dve časti - časť a a časť b, aby ich učenie a precvičovanie nebolo únavné ani pri písaní, keď sa budete chcieť z nich vyskúšať. V časti Intermediate sú aj tri časti - a, b a aj c (lekcie majú až 150 slovíčok). Tieto súbory pridávam postupne.

3. Nakoniec si v programe kliknite na Nastavení a program si nastavte podľa tohto obrázka. V takomto nastavení Vám pôjde program svižne a bez chýb. Teraz si zvoľte Výuku podľa ďalšieho obrázka, tlačidlom Ďalší si v počítači vyhľadajte súbory so slovíčkami a môžete si ich precvičovať do nemoty.

STIAHNITE SI A VYSKÚŠAJTE:
Stiahnuť program WordTeacher4 (1,07 MB)
Základná slovná zásoba od autora programu WordTeacher (AJ/CZ, zip súbor, 15 kB)

Kompletné slovíčka k učebnici Straightforward Pre-intermediate (zip súbor, po rozbalení je tam 24 súborov, 33 kB)
Slovíčka k učebnici Straightforward Intermediate (zip súbor, prvých 6 lekcií rozdelených na časti, 21 kB - postupne dopĺňam ďalšie lekcie)

VYSVETLIVKY OZNAČENIA SÚBOROV
Str_PI - Straightforward Pre-intermediate
Str_I - Straightforward Intermediate
07a, 07b, 07c - 1., 2. a 3. časť lekcie číslo 7

POZNÁMKY
1. Ak si napriek tomuto postupu neviete dať rady s nainštalovaním programu a načítaním slovíčok doň, vyhľadajte vo svojom okolí človeka, ktorý vám s tým pomôže. Niekoľko kolegýň mi už referovalo, že si s tým nevedia dať rady.

2. Nič nie je bez chýb - dlhšie výrazy sa nie vždy vojdú do kolóniek, robil som, čo sa dalo - skracoval, uberal... Tiež ak nájdete preklep, nuž nečudujte sa - v tej rýchlosti... Testujem to, sám program používam, ale preklepy nájdete aj v tých PDF materíáloch od Macmillanu. Takže svoje chyby opravujem priebežne a ak nejakú nájdem, aktualizujem aj súbory na stiahnutie...

3. Program má editor - ak chcete, môžete si moje súbory podopĺňať svojimi výrazmi (stačí súbor otvoriť v editore), alebo napísať svoje súbory so slovíčkami...

[Akt. známka: 1,30 / Počet hlasov: 44] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok
Súvisiace články:
Opäť WordTeacher 4 (10.02.2016)
WordTeacher 4 (20.09.2015)
Proč bychom se netěšili? (26.12.2011)
Zvolen (30.11.2011)
Zabili nám Ferdinanda! (10.11.2011)
Komárno (07.03.2010)


Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému