pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (783 hl.)
 
počúvam občas (502 hl.)
 
nepočúvam (363 hl.)
 
nezaujíma ma to (410 hl.)
 
neviem, čo je Regina (552 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2610


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Zápisník

* Projekt

Vydané dňa 25. 12. 2009

Vypracovať úspešný projekt na získanie akých-takých peniažtekov pre školu dá človeku poriadne zabrať...

Plocha, kde sa projekt mal realizovať Neplakal by som, keby toľko vynaloženej práce prinieslo úspech v podobe finančnej podpory zámeru, z ktorého určite nezbohatnete (už len tá papierovačka je odstaršujúca!). Omína ma však predstava, koľko zbytočnej námahy to súhrnne predstavuje. Hoci len na Slovensku. Otázne je, či sú všetky nepodporené projekty nekvalitné. Určite nie. Nech sa už vyberajú podľa kritérií vymyslených Ďurom alebo Ferom, to množstvo zbytočne vynaloženej ľudskej námahy je fascinujúce.

A znechucujúce.

Začínam mať pocit, že toto žobranie je podstatou práce učiteľa (okrem ďalších X činností, ktorými sa škola tzv. zviditeľňuje). Pekne to povedala jedna moja známa, učiteľka na strednej škole: "Vypracúvať projekty sa berie ako povinnosť. Ak také niečo nerobíš, pozerajú na teba, akoby si okrádal vlastnú školu."
Na jeseň som vypracoval tiež jeden nepodporený projekt. Sedel som nad ním po večeroch dva týždne, niekoľkokrát hlboko do noci. A hoci s ním vedenie školy bolo spokojné, mne spokojnosť, tá vnútorná, chýba. Ako keď uprostred piesne zabudnete text...
Zamrzí to každého. Netreba sa však nechať znechutiť. V Bystrici som mal medzi výtvarníkmi kamaráta, ktorý sa na VŠMU do Blavy dostal až na deviaty pokus! Celý ten čas sa viac-menej úspešne poflakoval medzi nami - budúcimi učiteľmi. Nie som s ním v kontakte, aby som sa ho opýtal, či mu tých deväť rokov života nechýba, no keď s tým porovnám tie moje premárnené dva týždne... Iné by bolo, keby sme spočítali všetok premárnený čas venovaný vypracovaniu neúspešných projektov na Slovensku za jediný rôčik - tých deväť rokov by bolo možno veľmi málo.

A čo bolo cieľom spomínaného projektu? Na betónový dvor školy sme chceli položiť farebnú dlažbu. Tým mali vzniknúť štyri hracie plochy - na Človeče, Mlyn, Šach a na jednu pretekársku dráhu. Využívať sme ich chceli najmä na hodinách matematiky s tým, že sa na nich budú v najnižších ročníkoch precvičovať základné matematické operácie (+ - . :).
A ja som sa tak tešil na šach s metrovými figúrkami! :-(

[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému