pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (783 hl.)
 
počúvam občas (502 hl.)
 
nepočúvam (363 hl.)
 
nezaujíma ma to (410 hl.)
 
neviem, čo je Regina (552 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2610


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Zápisník

* Portugalské dišputy

Vydané dňa 25. 09. 2008

V Portugalsku vraj najvášnivejšie ľudia debatujú o školstve. Je predmetom všeobecného živého záujmu...

Začul som to dnes večer z rádia hrabajúc sa v starých časopisoch PC Revue, ktoré škola dostala ako nepoužitú remitendu, teda nepredané výtlačky (aj o to bolo treba žiadať/žobrať).
U nás po školstve ani pes neštekne a keď, tak sa väčšinou o školách a učiteľoch rozpráva väčšinou v zlom na základe akýchsi kusých správ a mediálnych afér. Opité učiteľky na výlete, štetcom prepichnuté dieťa, šikanovanie, nemravné videá žiakov publikované na nete, učiteľom zase zvyšujú platy...
Aj v Portugalsku majú istotne verejné aféry, ale podľa toho, čo hovoril akýsi Portugalec ďalej, prevláda konštruktívny dialóg o problémoch s výchovou mladej generácie. A tak by to malo byť, inak to bude mať za následok, že aj bezútešný stav pracovného prostredia na našich školách prispieva k všeobecnému pocitu, ktorý u nás dnes prevláda, že obyčajných ľudí, ľudí práce, máme dosť a nikomu už nezáleží na tom, či sa dožijú svojej almužny na budúci mesiac, alebo neskončia na ulici plnej asfaltových záplat... Mnohí ľudia, najmä tí mladší, už vystavili našej spoločnosti svoje vysvedčenie v podobe odchodu za hranice a začíname to pociťovať všetci. Podnikateľov možno zachránia robotníci spoza hraníc, ale netreba zabúdať, že s tým budú v budúcnosti, pri výraznejšom návale ľudí z tretích krajín, spojené nemalé problémy s včlenením ich kultúry do života teraz ešte väčšinovej spoločnosti. A možno to nebude také tragické. Mešity tu predsa už kedysi stáli.
A to vraj v HDP na hlavu obyvateľa Portugalcov predbiehame:-)

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému