pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (766 hl.)
 
počúvam občas (478 hl.)
 
nepočúvam (347 hl.)
 
nezaujíma ma to (386 hl.)
 
neviem, čo je Regina (525 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2502


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Zápisník

* Manuálne činnosti

Vydané dňa 28. 08. 2009

Vyžadujú sa v škole od žiakov na niektorých vyučovacích predmetoch, ja ich uplatňujem v čase voľna na vylepšenie hmotných podmienok vlastnej rodiny. Človek aspoň ušetrí...

Ak ste učiteľom, časom zistíte, že si tým najviac zašanujete vlastné nervy - finančná stránka je druhoradá, hoci nie nepodstatná. Nikto totiž robotu nespraví tak kvalitne, ako vy sami. Na dedine, ďaleko od populačných centier je dokonca nevyhnutnosťou ovládať mnohé z činností odbornejšieho charakteru. Občas čosi odkukám, občas čosi vyčítam v mojich knihách, občas prikúpim nejaké lacné náradie (po dlhom boji s mojou ženuškou) a skúšam.
Už dávno neplatí, že dedina žije ako jedna veľká rodina a ani vidina zárobku mnohých nepohne vám v ústrety. Ľudí je čoraz menej. Ak sa vám aj podarí niekoho po dlhom doprosovaní sa zohnať často z vami netušených končín, pri lepšom pohľade na výsledok jeho činnosti len nahnevane mávnete rukou a prekľajete vlastnú hlúposť: "Za toto som zaplatil toľké peniaze?"
Nuž, ako zvyčajne, aj tieto dovolenkové dni som trávil podobne ako predošlé - naháňaním materiálu a náročnejšími prácami dlhodobejšieho charakteru, ktoré som cez školský rok odkladal nabok. Drevený obklad vo WC a jeho ventilácia, čalúnenie vchodových dverí, pivničné regále, výmena starého linolea, oprava vysušených okien alebo vodovodného ventilu, maľovanie bytu atď. sú toho príkladom. Čosi sa vždy pritrafí, a tak prázdniny preletia ako veterná smršť. V ich závere už iba unavene pozeráte na kalendár a neveriaco krútite hlavou: " V stredu ideme do školy?!"
Nuž tak veru, v stredu hurá do školy! Ale my sme v nej už pár dní a manuálne činnosti ma neobišli ani tu. Kolegynky si zmysleli vymaľovať lavice, nuž som tri triedy vlastnoručne vyzdobil tmavozelenou farbou. Iba nad stolmi pre učiteľov som sa zľutoval a silnú zeleň nalomil množstvom bielej.
A viete, čo je najhoršie? Že som hlavný plán tohto leta aj tak nesplnil - chatka v záhrade nestojí a zdá sa, že skôr ako na budúci rok ani stáť nebude. A sem, na môj web, tiež máločo pribudlo. Jednoducho niet času...

[Akt. známka: 2,67 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému