pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (766 hl.)
 
počúvam občas (478 hl.)
 
nepočúvam (347 hl.)
 
nezaujíma ma to (386 hl.)
 
neviem, čo je Regina (525 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2502


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Zápisník

* Dlhé, dlhé čakanie

Vydané dňa 07. 12. 2014

Nájdu sa ľudia, čo mi povedia, že si radi prečítajú, čo som napísal, ale deti najviac oslovia obrázky. A tie moje pribúdali za posledné dva roky len občas a z množstva technických problémov som mával často veľmi hlúpe pocity. Preto to tu hluchlo viac a viac...

Celý problém vznikol tým, že ujo Gúgl prestal podporovať Picasu na operačnom systéme Linux. Mal som tam už okolo 50 webalbumov, asi 2 000 fotografií, rôzne prepojenia na články a ujo Gúgl na mňa takto...
Keďže používanie Windows systému pre svoje osobné potreby sa nijako nezhoduje s mojím chápaním otvoreného prístupu do informačného sveta, skúšal som množstvo spôsobov, ako uja G. obísť a naďalej sa venovať svojmu webu hoci s jeho nechcenou pomocou.
V Ubuntu som vyskúšal nástroj Wine umožňujúci spúšťať programy určené primárne pre Windows, ale Picasa v ňom nepracovala korektne s uploadom obrázkov na web. Skúšal som rôzne verzie Picasy, výsledok bol ten istý. Obzeral som sa po iných možnostiach publikácie fotografií, ale všade mi čosi chýbalo, čo Picasa mala už dávno.
Občas som teda hodil do tašky školský noutbúk a nahral fotky z neho, ale vytvárať kópie kópií obrázkov cez kľúče sa stalo neprehľadným a zdĺhavým. Pri nepravidelnom prístupe som často nevedel, kde som skončil a robil často niečo aj dvakrát, a teda zbytočne. Navyše som si prepísal heslo a tým si zneprístupnil účet na Picase pri nahrávaní fotiek.
Všetky komplikácie som nakoniec vyriešil kúpou ďalšieho noutbúku a od piatku 5. decembra všetko funguje, ako má. Včera a dnes pribudlo zo 10 albumov, postupne pridávam texty a som veľmi, preveľmi rád, že sa komplikácie skončili. Počítač šlape len čisto kvôli Picase a tiež ako ďalší záložný disk určený len na fotografie.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému