pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (801 hl.)
 
počúvam občas (522 hl.)
 
nepočúvam (376 hl.)
 
nezaujíma ma to (430 hl.)
 
neviem, čo je Regina (567 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2696


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Trieda 2008-12

* Deň detí

Vydané dňa 10. 06. 2010

Konečne to bolo zase raz bez druhého stupňa...

Turnaj vo florbale Vonku prší, denno-denne, pomaly už mesiac, von sa ísť nedá. Druhý stupeň odcválal do kulturáku na film z DVD, nám ostala telocvičňa. Čo robiť? Nuž, sviatok detí tohto sveta sme si my na I. stupni pripomenuli športom. A to nie hocijakým, ale veľmi "chytľavým" - florbalom. Dostanete plastovú hokejku, loptičku a s mančaftom v počte piatich členov musíte nasekať súperom do brány čo najviac gólov. Skrátka, hokej bez korčúľ.
Spravili sme rozpis, tabuľku a už sa hralo, systémom "každý s každým". Víťazov naviac čakala už tradičná úloha - poraziť učiteľské mužstvo poskladané hlavne zo žien."
Tento rok sme sa prekvapenia nedožili. Štvrtáci zvíťazili, tretiaci boli druhí, druháci tretí a zemiakové medaily ostali prvákom. Vlani to bolo zaujímavejšie, kedy sa nám, vtedy prvákom, podarilo zvíťaziť nad druhákmi. Teraz nám to akosi nešlo a v sústredení sa na obranu nemal kto strieľať góly...

Po obede a prestávke prišlo na rad vyhodnotenie a bonbónik - zápas učitelia kontra víťazi turnaja, štvrtáci. Konečne som odložil píšťalku a zobral do rúk hokejku. V bráne Roman, ženy držali obranu a stred, ja na hrote, kde mi pomáhala moja žena. Dobre sme to mastili, lopty sa vzadu zbavovali a my vpredu nelenili. Po dobrých prihrávkach od mojej polovičky mi to na pravej strane akosi nešlo, po pol minútke som prešiel naľavo a už sa to sypalo - rovnú päticu gólov som nastrieľal, s priemerom 1 gól za minútu.
Štvrtáci sa snažili a asi dve minúty húževnato odolávali, ale keď som hoci až na piatykrát dotlačil loptičku prvý raz do brány a vracal sa, aby som prikryl najlepšieho štvrtáka, Šimona, ktorý to z vlastnej polovice rozdával na strany útočníkom, až potom sa to rozbehlo. Pálil som to na bránu z každej šance a davy nedorastených divákov šaleli.
Po striedaní strán sme sa s Romanom vymenili. Mali sme slušný náskok a dali sme súperom ešte štyri kusy. Hoci sa množili útoky na našu bránu, nepustil som za chrbát ani muchu.

Kto nepozná radosť z hry, nevie, ako vtedy život človeka teší - aj o dva dni som sa ešte usmieval...

ALBUM

[Akt. známka: 2,33 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému