pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (594 hl.)
 
počúvam občas (271 hl.)
 
nepočúvam (221 hl.)
 
nezaujíma ma to (231 hl.)
 
neviem, čo je Regina (273 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 1590


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

phpRS

* Což takhle dát si špenát?

Vydané dňa 27. 09. 2008

Pokušenie sa bude týkať nielen špenátu. V tomto článku sa budem pohrávať s myšlienkou reinštalácie celého systému...

Ako som už písal v článku o Portugalcoch, hrabal som sa onehdá v starších číslach PC Revue a hľadal zaujímavé odkazy na internetové stránky. Naďabil som pritom na článok o bezplatných redakčných systémoch založených na licencii GNU/GPL (PC Revue 12/2007). Popri systéme phpRS vo verzii, ktorá teraz frčí pred vami (phpRS 2.8.1) tam spomínali aj systém akéhosi chlapíka, ktorý má názov RS2.
Tak som si to veru včera popozeral, systém sa mi zapáčil svojou jednoduchosťou a integráciou viacerých takých modulov, ktoré chýbajú v phpRS, v jeho základnej inštalácii. Nuž, zase mám v hlave chrobáka. Jednoducho pokušenie vyskúšať si ho. Ale mazať, čo tu už mám nahodené? Databázu som si kompletne zazálohoval, pripravil sa na to, že to skúsim. Nakoniec, ako som nad tým popremýšľal, prišiel som na nápad založiť si nejaký webhosting, ale zadarmo a s podporou databázy (najlepšie na vychvaľovanom serveri Webzdarma.cz). Tam by som si skúsil ten systém spustiť bez toho, aby som katapultoval zo svojich stránok to, čo som tu už ponahadzoval.
Dnes som bol pomôcť svokrovi s drevom, ale pred chvíľou som sa s tým dohral. Na moje prekvapenie, systém som nevedel nakopírovať na server. Takže to nebude až také jednoduché, ako v tom článku avizovali.
Uvidíme zajtra. Bude nedeľa, kedy tu mávam najväčší pokoj a najviac času sám pre seba. Okrem toho sa pohrám v záhrade s kosákom - čosi počistím - a večer budem líhať zase o čosi múdrejší:-) Zajtra sa zase ozvem...

[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasov: 1] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému