pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (766 hl.)
 
počúvam občas (478 hl.)
 
nepočúvam (347 hl.)
 
nezaujíma ma to (386 hl.)
 
neviem, čo je Regina (525 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2502


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Informatika

* 1. vedomostná internetová olympiáda

Vydané dňa 22. 02. 2010

Hoci táto viackolová súťaž bežala už od začiatku decembra, info na školu prišlo až koncom januára. Navštívil som server skolahrou.sk...

... a pustil sa ihneď do roboty. Doma som syna zaregistroval a pozoroval ho pri riešení testíka. Zhrozil som sa, keď som zistil, že bociany u nás zimujú a radšej som rýchlo zutekal do druhej izby...
Nedal som sa odradiť a len čo utíchol frmol okolo polročných vysvedčení, jednu vyučovaciu hodinu informatiky v každom ročníku/triede (okrem tretiakov a štvrtákov, kde neučím) som obetoval registrácii žiakov a zároveň aj absolvovaniu 2. kola súťaže. Prváci sa súťaže nezúčastňujú, teda najťažšie to bolo s druhákmi. Namiesto 45 minút to niektorým trvalo vyše hodiny a ledva stihli obed. Každý si to mohol vyskúšať a až na pár výnimiek, žiakov/-čiek, ktorí test predčasne omylom ukončili, zvládli sme to úspešne. V Rebríku, výsledkovej databáze, si možno vyfiltrovať výsledky všetkých 68-ich žiakov našej školy.
Aby nedošlo k zvýhodneniu žiakov, ktorí majú doma internet a môžu ďalšie testy absolvovať v domácej pohode, v piatok som na požiadanie k dispozícii aj ostatným žiakom.
Ďalšie kolá môžu žiaci absolvovať podľa tohto rozpisu. 1. kolo, ktoré sme nestihli, je možné absolvovať v náhradnom termíne 10. - 11. mája. Podobne to platí aj pre ďalšie kolá, ak by sa niekto pozabudol. O priebehu súťaže budú žiakov informovať aj oznamy pred vstupom do učebne.

Súťaž sa mi páči, má priebehový charakter a nie je úzkostlivo zameraná len na jeden vyučovací predmet. Jej záber je širší. Preverí orientáciu žiaka vo vlastných vedomostiach a jeho všeobecnejší rozhľad. Ukázalo sa, že svoju úlohu zohráva aj ovládanie počítača, pohotovosť pri práci s klávesnicou či myškou.
Tým, ktorí vytrvajú, prajem veľa úspechov.

[Akt. známka: 1,67 / Počet hlasov: 3] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému