pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (594 hl.)
 
počúvam občas (271 hl.)
 
nepočúvam (221 hl.)
 
nezaujíma ma to (231 hl.)
 
neviem, čo je Regina (273 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 1590


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Otec

* Ľaľušky starej mamy

Vydané dňa 02. 02. 2016

Z cyklu Miniatúry (príbehy, úvahy, eseje)... 50. časť

Starých rodičov som prakticky nezažil. Babka z mamkinej strany zomrela, keď som nemal ani päť rokov. Ale ešte si ju pamätám. Ostatní starí rodičia umreli dávno pred mojím narodením. Priznám sa, ako dieťa som neraz spolužiakom úprimne závidel starých rodičov. Túto nevýhodu som veľmi ťažko niesol a vše považoval za krivdu... No vždy sa ma nepríjemne dotklo, keď som videl, ako sa niektorí spolužiaci neúctivo správali k svojim starým rodičom. Červenal som sa.
Keď sme sa vzali, moja žena mala v susednom mestečku obidvoch starých rodičov. Najmä stará mama sa z nás veľmi tešila. Jedného dňa sme sa ta, na horný koniec, vybrali a prechádzali sme vedľa jej domu. Zbadala nás a už nedočkavo čakala, kedy sa objavíme na spiatočnej ceste. Len čo sme sa ukázali, rozradostená vybehla k nám na ulicu a hneď nás viedla dnu. Ešte sme sa nestihli ani usadiť za veľkým stolom, už sa pred nami objavila veľká misa, čoby misa, doslova vahan marhuľových ľaľušiek (spisovne pirohy) s orechovou posýpkou. Ostal som nielen milo prekvapený, ale aj prešťastný, že aj ja, takmer pohrobok, hoci už dospelý, mám ešte príležitosť pocítiť babkinu nehu a prirodzenú dobrotu. Zlatá stará mama tak aspoň na chvíľu vyčarila kúzelné ovzdušie, ktoré som nikdy nezažil ako dieťa. Zázračný pocit - mať vedľa seba blízku a spriaznenú dušu. Stojí pri vás, bdie nad vami a má vás rada, ako to dokážu len staré mamy. Vďaka!

ZOZNAM VŠETKÝCH ČLÁNKOV

[Akt. známka: 0 / Počet hlasov: 0] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog st. | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému