pierog.org
Úvod .:. Najčítanejšie .:. Rubriky .:. Ankety .:. Na stiahnutie .:. Odkazy   

Novinky
10.09.2018: Zmena databázy a zvýšenie bezpečnosti
Stránky bežia od septembra na novej databáze a zároveň sa zvýšila ich bezpečnosť použitím SSL certifikátu prechodom na šifrovaný protokol HTTPS.

Anketa
Nedeľnú rozprávku na Regine:

počúvam často (783 hl.)
 
počúvam občas (502 hl.)
 
nepočúvam (363 hl.)
 
nezaujíma ma to (410 hl.)
 
neviem, čo je Regina (552 hl.)
 

Celkovo hlasovalo: 2610


Tvorba
Piesok (514 kB)
Kamienky (778 kB)
Kameň a tráva (891 kB)

Úvod
Používaním týchto stránok súhlasíte s využitím súborov cookies...............................Kontakt:

Trieda 2008-12

* 2+2 Matematika pre deti

Vydané dňa 17. 04. 2009

Dobrá vec sa podarila, môžete ju využívať. 2+2 Matematika pre deti na I. stupni ZŠ, hravá, príťažlivá, bezstresová, veľmi vhodná na interaktívnu tabuľu a navyše teraz už aj v slovenčine...
Článok bol aktualizovaný 7. 11. 2016.

Logo Sľúbil som, popracoval a výsledok si môžete stiahnuť z tohto miesta. Má 17 MB. Originálne verzie programu sa dajú sťahovať zo stránky funnymathforkids.com.

Matematika, ktorú som pripravil nielen pre svojich žiakov, je teraz kompletne po slovensky. Opravil som slovenský preklad z poľštiny a nahovoril zvukové súbory. Budem rád, ak sa vám 2+2 Matematika zapáči a budete ju s deťmi využívať hoci aj doma. My sa v pondelok na prvej hodine vyrojíme do učebne a budeme sa hrať. Lebo ak som niekedy videl niečo hravé v oblasti výučbového softu, tak tento programček bude určite kdesi na poprednom mieste - príťažlivá grafika, nádherná hudba, nenáročná obsluha a rôznorodosť úloh, to sú ďalšie klady tejto aplikácie vhodnej pre deti na I. stupni základnej školy. Pokiaľ by ste mali v triede navyše aj interaktívnu tabuľu, deti majú o zábavu s matematikou postarané...
Z vlastnej skúsenosti tvrdím: ak nemá dieťa ktovieaký vzťah k matematike, používaním tohto softvéru sa to istotne zlepší.

Používali sme už český program Matematika od Karla Kozderu, prešli sme si aj Ferdu 1, ktorého máme z podporného balíka od Infoveku, ale v oboch existuje časový limit pri každej úlohe alebo príklade. Tu nič také našťastie nenájdete a ja sa teším, ako zareagujú deti, keď zo slúchadiel budú počuť hlas svojho učiteľa ;-)))

Program je FREEWARE, zdarma a voľne šíriteľný, takže ak ho budete propagovať vo svojom okolí, budeme všetci len radi.

Program beží pod všetkými verziami operačného systému Windows.

INŠTALÁCIA je síce manuálna, ale nie zložitá.
Súbor mat22.zip otvorte. Ako prvý použite inštalačný súbor 2+2_2.1a_pl_setup.exe. Tým program nainštalujete. Pobeží vám, ale po poľsky. V nastavení programu sa síce dá nastaviť slovenčina, ale zvuk bude poľský.
Preto si musíte do programu skopírovať slovenské zvukové súbory. Tie nájdete v zložke Antek. Ako? Program máte nainštalovaný na systémovom disku (C:), v zložke Program Files/2+2 v.2.1a. Zložku Antek prekopírujte do zložky vocal.
Ako poslednú vec musíte nahradiť súbor text.ini v zložke language/Slovensky súborom rovnakého mena, ktorý ste si stiahli z tejto stránky. Ak by ste tak neurobili, text by bol niekedy značne odlišný od hovoreného slova. Keďže nám u malých detí ide aj o čitateľskú zručnosť, rozhodne to odporúčam. Deti si to čítajú, je to súčasť hodnotiaceho procesu.
Na záver inštalácie zapnite program a v nastaveniach programu (pozri posledný screenshot) nastavte slovenský jazyk a lektora Anteka.
Samozrejmosťou by malo byť aj nahliadnutie do manuálu. Ukáže vám, ako nastaviť v ponuke príkladov číselnú množinu, a ktorou budú deti narábať a ako zahrnúť do množiny aj nulu (pozri 1. screenshot). To si deti budú vedieť nastaviť aj samé, len im to treba ukázať - sú to tie čierne rámčeky vedľa tlačidiel.

Na záver vám prajem veľa radostných chvíľ s našou 2+2 Matematikou pre deti. Veď matematika nemusí byť na našich školách vždy tým povestným strašiakom...

SCREENSHOTY
Ponuka
Zákruty
Počítanie s obrázkami
Hľadanie príkladov
Bludisko
Nastavenia programu

[Akt. známka: 2,04 / Počet hlasov: 74] 1 2 3 4 5
Autor: Anton Pierog | Informačný e-mailVytlačiť článok

Vstup
Užívateľské meno:

Heslo:Registrácia

Fotogaléria


© Anton Pierog, 2008
Vytvorené pomocou phpRS - bezplatného redakčného systému