Išeu macek do Mauacek

Autor: Anton Pierog <anton(at)pierog.org>, Téma: Informatika, Vydané dňa: 05. 11. 2009

Slová tejto piesne sa mi vybavujú posledné dni až pričasto - vďaka serveru Meu.sk...

Maťova webka Reklamy nemám rád, často iba okrádajú o čas. Reklama určená deťom je na tom ešte horšie. Zarábať na detskej naivnosti sa mi zdá nemiestne a nemorálne. Pokiaľ však ide o server Meu.sk, rád robím výnimku.
Na školu nám prišiel plagátik s ponukou pre žiakov - kto si spraví na tomto serveri webstránky, môže vyhrať mininotebook alebo výlet do Paríža. To ma neoslovilo o nič viac, ako reklama na pracie prášky, ale predsa len som sa na server pozrel. Neľutujem. Tento projekt (píše sa v 7-stranovej!!! dokumentácii) získal v Paríži ocenenie za najlepšiu začínajúcu webovú službu roka. Myslím, že právom. Ide o systém na publikovanie webstránok, veľmi jednoduchý a blbovzdorný, čiže vhodný i pre deti.
Hneď na úvod som si pozrel video z úvodnej stránky a spozornel som. Tak jednoducho postavený systém? Tak prostý dizajn? Úžasné!
Syn mi pomáhal lepiť plagátik a zaujímalo ho to. Včera večer sme si sadli a o 15 minút bol jeho web na svete aj s nastavenou šablónou a úvodnou stránkou. Najviac času zabralo nahranie a orezanie fotografie, ale pri rýchlejšom pripojení by ani to nebol problém. Dnes napísal článok o lampiónovom sprievode a ak by pol dediny nesedelo pri počítačoch, bola by na svete i fotogaléria... Výsledok posúďte sami na:

http://www.mravec.meu.zoznam.sk

Stránku môžete aj ohodnotiť na:

http://sutazmeu.zoznam.sk/se/388/250/msg/11455/10--Stranky-druhaka-Martina