Omyl

Autor: Anton Pierog <anton(at)pierog.org>, Téma: Zápisník, Vydané dňa: 27. 03. 2009

Maily od neznámych persón zvyčajne vymazávam. Tentoraz som sa našťastie pomýlil (šmykol sa mi prštek)...

www.kindersite.org Vo svete je veľa ľudí, ktorí konajú záslužne. Cez internet ich človek spozná neúrekom - ľudí, ktorí myslia na iných bez toho, aby za to niečo chceli. Najviac ma poteší, keď ide o činnosť v prospech detí. E-mail, ktorý som omylom otvoril, ma zaujal už samotnou hlavičkou, v ktorej sa objavil názov inštitúcie, ktorá ma zamestnáva.
List bol strohý. Upozorňoval na existenciu projektu Kindersite.org. Na serveri projektu sa nachádza momentálne okolo stovky hier, piesní a príbehov vhodných na zvýšenie organizovanosti šedej mozgovej kôry najmä vekovo mladších používateľov servera a mnoho odkazov na príbuzné stránky obsahujúce podobné aplikácie. Keď som si pozrel, kto bol dnes na mojich stránkach, pochopil som, ako sa na mňa nakontaktovali. Dvakrát som zaznamenal návštevu z jednej adresy v Nemecku. Mail prišiel neskôr.
Práve som absolvoval zbežnú prehliadku ponuky. Je veľmi bohatá a vhodná asi na všetky predmety pre I. stupeň základnej školy. Kvitujem, že väčšina aplikácií beží na serveroch. Stiahnuť a rozbaľiť, prípadne aj inštalovať treba iba časť z nich, čo ocenia najmä menšie deti.
Učiteľ má teda stručnú úlohu: vybrať si, vyskúšať a pustiť sa do toho spolu s deťmi. Vrelo odporúčam a to nielen svojmu synovi. Vyskúšame si to pri prvej vhodnej príležitosti aj s ostatnými prvákmi.